Araştırma Kurtarma

Araştırma kurtarma hizmeti kapsamında birçok araştırmaya destek vermekteyiz. Destek verdiğimiz birçok araştırma bize hakem, jüri ya da danışman hoca uyarılarından sonra gelmektedir. Birçok araştırmacı, öğrenci veri analizini yapmaya çalışmaktadır. Bazı araştırmacılar bu konuyu sorunsuz hallederken, bu aşamada çok zorlanan ya da zaman ayıramayan araştırmacılar da bulunmaktadır.

Vermiş olduğumuz hizmetlerden birisi de araştırmayı kurtarmaya yöneliktir.

Araştırma Kurtarma Kapsamında Neler Yapıyoruz

Yüksek lisans tez çalışmalarında bu durum danışman hocalarının veya jüri üyelerinin düzeltme isteği ile olabilmektedir.

Doktora tezlerinde birçok tez izleme (TİK) aşaması olmaktadır ve her bir tez izlemede yaptığınız çalışmaları sunmanız gerekmektedir. Doktora tezlerinde genellikle te izlemelerde istatistiksel analiz bölümünde sorgulamalar olmaktadır. Bu nedenle birçok doktora öğrencisi tez izleme sonrası bize başvurmaktadır.

Makalelerde ise genellikle hakem eleştirileri sonrasında gelen düzeltme taleplerinde başvuru olmaktadır. Özellikle nitelikli dergilerde yayın yapmak için araştırmanın ileri istatistik analizler kullanması ve bu analizlerin varsayımları ve aşamaları dikkatle yapılması ve raporlanması gerekmektedir.

Süreç Nasıl İşliyor

Araştırma kurtarma kapsamında yüksek lisans tez, doktora tez, makale, bitirme projesi gibi bilimsel çalışmalarınızı ve bu çalışmanıza yapılan eleştiri ve önerileri dikkatli bir şekilde inceliyoruz. İnceleme sonrasında istenen düzeltmeleri ve önerileri istatistiksel olarak ve bilimsel araştırma yöntemlerine göre en uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yaptığımız eklemeleri ve düzeltmeleri size göndererek hangi düzeltmeyi hangi gerekçe ile yaptığımızı açıklıyoruz.

Çalışma sonrasında araştırmanızın istatistik anlamında eksiği kalmamakta ve amacına ulaşmaktadır. Unutmayın tez ve makaleler sizleri hayat boyu takip edecektir. Bu nedenle tez ve makalelerinizi dikkatle ve özenle yapmanız gerekmektedir.

Bu konu hakkında ya da başka konularda sorularınız için yorum bölümünü kullanabilir ya da iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.