Hakkımızda

Bilimsel çalışmalar için İstatistik analiz en önemli aşamalardan birisidir. Çalışmanın amacına, oluşturulan hipoteze ve elde bulunan verilere göre en iyi analizin yapılması gerekmektedir. Nitekim çoğu meslek için istatistik bilmeye gerek yoktur ve bu yüzden master, doktora eğitimlerinde ciddi bir istatistik eğitimi öğretilmez. Bu yüzden SPSS kelimesi öğrencilerin, araştırmacıların korkulu rüyalarından birisi olmuştur. Bu site ile öğrencilere, araştırmacılara istatistik desteği vermek istiyoruz.

Öncelikli amacımız her insanın bilgiye ulaşma özgürlüğünden hareketle öğrenci ve araştırmacı arkadaşlarımıza bilgi desteği vermektir. Bu konuda bize istediğiniz soruyu sorarak ücretsiz destek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda web sitemiz aracılığıyla oluşturacağımız konu anlatımlarıyla bu konuda destek olmaya çalışacağız.

Araştırmanız için istatistik analiz yapmaya yeterli vaktiniz yoksa, bu konuyu öğrenmek için yeterli zaman ve enerjiniz yoksa ve mesleğinizi icra ederken istatistik bilgisine ihtiyaç duymuyorsanız bu konuda sizin yerinize çalışmanızın analizini yapıyoruz. Bu konuda, çalışmanızı bize yaptırmak isterseniz öncelikle çalışmanızı inceliyor ve sizi çalışmanız hakkında bilgilendiriyoruz (hipotezleriniz için hangi analiz yöntemlerinin uygulanacağı ve yapılacak olan tüm çalışmalar). Karşılıklı olarak anlaşma sağlandığı takdirde en kısa sürede çalışmanızı size teslim ediyoruz.

Sitemiz içerisinde birçok istatistik bilgi, konu anlatımı mevcuttur ve her geçen gün daha fazlası eklenmektedir.

Kariyer yolculuğunuzda başarılar dileriz.